Gdzie znajdziesz darmowe zdjęcia na fototapetę

Niniejszy artykuł pod tytułem Poddasze użytkowe w mieszkaniu – co warto wiedzieć? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Poddasze użytkowe w mieszkaniu – co warto wiedzieć? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Planujesz wykonać u siebie w domu bądź mieszkaniu fototapetę, ale nie wiesz skąd wziąć coś wyjątkowego nie płacąc milionów firmom zajmującym się projektowaniem fototapet? Mamy dla Ciebie kilka stron internetowych, które mają darmowe zdjęcia. Możesz je wykorzystać jako wydruk na ścianę, obraz czy fronty do szafy w garderobie.

Wybierając darmowe zdjęcia na swoją fototapetę musisz pamiętać o kilku ważnych aspektach, by nadawało się ono do wydruku. Przede wszystkim darmowe zdjęcia powinny:

  1. Mieć format zapisu JPG.
  2. Przestrzeń barwna do druku to RGB. Pliki CMYK mają zniekształcone kolory i są mniej nasycone. Branży zajmującej się drukiem fototapet przestrzeń RGB jest standardem.
  3. Rozmiar zdjęcia musi mieć minimum 2500 x 2000 pikseli.
  4. Plik JPG nie może być bardzo skompresowany. Optymalna waga to między 3 a 10 M, by móc uzyskać najlepszą jakość druku. Zbyt dużą kompresja będzie powodować zniekształcenia, widoczne najbardziej przy krawędziach obiektów.
  5. Zdjęcie w 1:1 drukowane jest w rozdzielczości 100-120 dpi.
  6. Zdjęcie na fototapetę musi mieć dobrą ostrość, ekspozycję i być dobrze wykonane.

Darmowe zdjęcia na fototapetę

Skoro znasz już podstawowe wymagania dotyczące zdjęć do druku fototapety. Poniżej znajdziesz strony oferujące darmowe zdjęcia.

Darmowe zdjęcia – Unsplash

Znajdziesz tam szeroką bazę zdjęć z całego świata. Do pobrania interesującego Cię zdjęcia nie potrzebujesz zakładać żadnego konta. Unsplah posiada podział tematyczny na przykład natura, zwierzęta, film czy miasto. Znajdziesz tam na pewno piękna zdjęcia nadające się do Twoje sypialny czy salonu.

Darmowe zdjęcia – Pexels

Baza zdjęć na tej stronie internetowej uważana jest za jedną z najlepszych, nawet przez firmy zajmujące się budowaniem stron na WordPress. Pixels oferuje ogromną ilość zdjęć, które można wykorzystać na fototapetę. Ma przyjemny system wyszukiwania.

Darmowe zdjęcia – Pixabay

Jest to portal w języku polskim i nie trzeba mieć konta, by pobrać zdjęcie. Choć strona jest. W języku polskim, zalecamy wpisywanie haseł po języku angielskim. W bazie mamy do wyboru takie opcję jak zdjęcia, ilustracje, filmy wideo czy wektory. Jest to świetna strona na darmowe zdjęcia nadające na fototapetę do jakiekolwiek pomieszczenia w Twoim domu.

Darmowe zdjęcia – Gratisography

Jest to darmowa platforma z nietypowymi i oryginalnym zdjęciami. Zdecydowanie treść znajdująca się tam przyciągnie uwagę i świetnie będzie pasować do ekstrawaganckich wnętrz. Takich zdjęć nie znajdziesz na poprzednich wymienionych stronach internetowych w tym artykule.

Szukasz więcej darmowych grafik i zdjęć to kliknij tutaj i odwiedź blog Sirius Pro.