Kwiaty domowe, które są proste w hodowaniu

Niniejszy artykuł pod tytułem Poddasze użytkowe w mieszkaniu – co warto wiedzieć? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Poddasze użytkowe w mieszkaniu – co warto wiedzieć? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jeśli chcesz mieć w swoim domu kwiaty domowe to najlepiej wybrać takie gatunki, które są proste w hodowaniu i nie wymagają zbyt dużej uwagi. Do takich należy aloes, kaktus czy zielistka. Nie trzeba często ich podlewać, nawozić i przeprowadzać skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Są to idealne rośliny dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kwiatami domowymi.

Kwiaty domowe – gatunki najprostsze w hodowaniu w domu

Oto kilka najlepszych roślin, które możesz mieć w swoim domu nie tracąc przy ich pielęgnacji zbyt dużo czasu. Sprawdź, które kwiaty doniczkowe warto wybrać na początku.

Zielistka czyli Chlorophytum

To jedna z roślin, którą najczęściej można spotkać w polskich domach. Dzięki swojej łatwości w uprawie oraz rozmnażaniu zyskała dużą popularność nie tylko wśród początkujących, ale także u zaawansowanych ogrodników. Zielistka to roślina, która potrafi przystosować się do każdych warunków i temperaturze nie niższej niż 7 stopni Celsjusza. Jedyne o czym trzeba pamiętać to o obfitym podlewaniu między lutym, a październikiem.

Jeśli chcesz, aby zielistka miała uwidocznione charakterystyczne paskowanie na swoich liściach musi być ona postawiona w miejscu dobrze oświetlonym przez promienie słoneczne.

Aloes – aloe vera

Aloes to kolejna roślina doniczkowa, która nie sprawia problemów w pielęgnacji i jej uprawie. Uwielbiam dobrze nasłonecznione miejsca, a częste podlewanie nie jest konieczne. Można bez problemu pojechać na 2 tygodnie na wakacje, a z aloesem nic się nie stanie. Ważne jest, aby przed każdym podlewaniem ziemia w doniczce była wysuszona. Nadmierna wilgoć może prowadzić do zgnicia rośliny. Wśród aloesu wymienia się kilka odmian:

  • aloes tygrysi – najtwardszy gatunek wśród tej rośliny,
  • aloes red dragon cechujący się niebieskimi liśćmi,
  • aloes melanocantha – przy długiej suszy pojawiają się pomarańczowe odcienie,

Zamiokulkas

Kwiat doniczkowy, który jest niezwykle odporny na niedobór wody oraz światła. Osiąga maksymalnie 100 centymetrów wysokości i rośnie dość wolno. Zamiokulkas to idealne roślina dla osób, którym często zdarza się zapomnieć o podlewaniu, ponieważ w swoich liściach oraz kłączach magazynują wodę. Odmiana Raven to kwiat o czarnych liściach idealnie więc sprawdzi się dla osób, które poszukują niecodziennych efektów wśród roślin.