Czy warto kupić kawalerke?

Czy warto kupić kawalerkę?

Autor: Mikołaj Smoląg

Można zaobserwować, że coraz większa liczba osób planujących zakup nieruchomości zastanawia się nad kawalerką. Jakie są zdecydowanie największe zalety wspomnianego rozwiązania?

Charakterystyka

Kawalerki są przede wszystkim mieszkaniami składającymi się z pokoju, łazienki oraz kuchni. Warto jednak wiedzieć, że kuchnia może zostać bez żadnego problemu zastąpiona aneksem kuchennym. Koniecznie trzeba również zaznaczyć, że kawalerki mogą posiadać metraż dochodzący nawet do 40 metrów kwadratowych. Oznacza to tym samym, że omawiane mieszkanie może być bardzo przestrzenne.

Minimalizacja kosztów

Warto również wiedzieć, że koszt związany z wynajmem kawalerki w zdecydowanej większości przypadków jest bardzo niski. Ponadto warto podkreślić, że czynsz będzie naliczany w tym przypadku od powierzchni lokalu. Nie można również zapomnieć, że ogrzanie jednopokojowego pomieszczenia jest nie tylko szybkie, ale również tanie. Kawalerka może być świetnym rozwiązaniem dla dwóch osób. W ten sposób możliwe jest zminimalizowanie kosztów związanych z utrzymaniem.

Podobne artykuły

MENU