Jakie są koszty założenie biura nieruchomości?

Niniejszy artykuł pod tytułem Poddasze użytkowe w mieszkaniu – co warto wiedzieć? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Poddasze użytkowe w mieszkaniu – co warto wiedzieć? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba przedsiębiorców i osób związanych z branża nieruchomości zastanawia się nad założeniem własnego biura nieruchomości. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie koszty wiążą się z wspomnianym biznesem.

Jakie są koszty założenie biura nieruchomości?

Warto mieć świadomość, że podstawowym kosztem związanym z założeniem biura nieruchomości będzie wynajęcie lokalu w odpowiednim miejscu. Doskonałym przykładem jest fakt, ż średnie ceny w stolicy Polski będą wahały się od 36 do 73 zł za m2.

Rekomendowane będzie także uwzględnienie wyposażenia biura (około 4000 zł), a także zakup aparatu fotograficznego (około 3000 zł) i laptopa (około 3000 zł). Agentom nieruchomości będzie oczywiście potrzebny także samochód.

W celu dotarcia do klientów, a także ich pozyskania, zalecane jest zamieszczanie ogłoszeń na różnego rodzaju portalach nieruchomości. Zalecane jest w tym przypadku zdecydowanie się na abonament pozwalający na publikację określonej liczby ofert w niższej cenie.