Jak zaprojetkować ogród w stylu japońskim?

Niniejszy artykuł pod tytułem Poddasze użytkowe w mieszkaniu – co warto wiedzieć? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Poddasze użytkowe w mieszkaniu – co warto wiedzieć? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Ogród japoński z roku na rok staje się coraz bardziej popularny w polskich ogrodach. Choć Japonia jest bardzo daleko to dzięki, zaprojetkowaniu takiego ogrodu można przenieść się do tego pięknego kraju wykonując jeden krok z własnego domu. W tym artykule dowiesz się jak zaprojektować ogród w stylu japońskim i czym dokładnie się charakteryzuje.

Na pierwszy rzut oka urządzenie japońskiego ogrodu może wyda się skomplikowaną sprawą , ale tak nie jest. Wystarczy trzymać się kilku zasad, które podamy poniżej, aby przebiegło to dość łatwo.

Cechy charakterystyczne dla ogrodu japońskiego

Ogród japoński wcale nie musi być robiony na dużej powierzchni. W małym miejscu też świetnie się sprawdzi, dlatego nie warto rezygnować z jego urządzenia, gdy ma się mały ogród. Ideą japońskiego stylu w ogrodnictwie jest wykonanie najbardziej zbliżonego wyglądem ogrodu do natury. Elementy powinny idealnie do siebie pasować wzbudzając odczucie harmonii.

W ogrodzie króluje prostota, elegancja i naturalność, a więc nowoczesne i symetryczne kształty nie wchodzą grę. Najważniejsze co powinien zawierać ogród to zielona roślinność z kolorowymi akcentami kwiatowymi, małe wodospady, oczka czy rzeczki oraz kamień, który w Japonii symbolizuje trwałość natury.

Jakie rośliny do ogrodu japońskiego?

W ogrodzie powinny znaleźć się takie rośliny jak azalie, magnolie, peonie, wiśnie czy klony palnowe oraz drzewka bonsai. Roślinność powinna być typowa dla Japonii jednak ze względu, że w Polsce jest chłodniej wybieraj odmieny odporne na niższe temperatury. Pamiętaj również, aby do ogrodu japońskiego wybrać dobre nasiona traw, które będą cechować się utrzymaniem zielonego koloru przez cały rok.

Kamień – jaki będzie najlepszy?

Jak już wcześniej zostało wspomniane do ogrodu w stylu japońskim wybiera się kamień. Powinnien być on w ciekawym kształciem oddając nature i przypominać wyglądem górskie skały.Woda również powinna mieć ceche pochodzenia górskiego, dlatego najlepiej będą wyglądać tutaj strumyki z małym wodospadem. Wodę można zastąpić białym żwirkiem, który kształtm będzie przypominać strumień. W japońskich ogrodach można często zauważyć kamienne rzeźby, ale nie grają one pierwszych skrzypiec.

Fajnie też w swoim ogrodzie zawrzeć drewniane mostki, które ewidentnie cechują styl japoński. Oglądając wiele filmów można zauważyć dużo małych mostków, które dodają ogrodowi niezmieskiego klimatu. Kolejną świetną sprawą jest uzycie lamp, które będą wyglądem przypominać lampiony.

Zobacz także: https://domp.pl/czy-dom-z-duzym-ogrodem-to-dobra-inwestycja