Dlaczego warto kupić bezpieczne okna do domu?

Niniejszy artykuł pod tytułem Poddasze użytkowe w mieszkaniu – co warto wiedzieć? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Poddasze użytkowe w mieszkaniu – co warto wiedzieć? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Oprócz standardowych okien do domów jednorodzinnych w sprzedaży możemy znaleźć również modele określane jako bezpieczne – antywłamaniowe. Kiedy warto zdecydować się na taką inwestycję?

Do domu jednorodzinnego często kupujemy drzwi antywłamaniowe, które ze względu na swoją specjalną konstrukcję są w stanie znacząco zmniejszyć ryzyko włamania. Rzadko wybieramy jednak bezpieczne okna, które także posiadają antywłamaniowe rozwiązania techniczne. Jak wskazują statystyki policyjne, włamania do domów jednorodzinnych nie odbywają się jednak tak często przez drzwi wejściowe. Złodzieje w większości przypadków na cel obierają sobie okna na parterze albo drzwi balkonowe lub tarasowe. Zatem odpowiednia stolarka okienna może być bardzo dobrą inwestycją wtedy, gdy chcemy mieszkać bezpieczniej i zapewnić ochronę sobie, bliskim i swojemu mieniu.

Czym okna antywłamaniowe różnią się od standardowych?

Przede wszystkim mamy do czynienia z inną konstrukcją, która wzbogacona jest o dodatkowe elementy zapewniające jeszcze większe bezpieczeństwo dla domu. Najczęściej bezpieczne okna wyposażone są w specjalne okucia antywyważeniowe w formie specjalnych grzybków oraz zaczepów. Posiadają także klamki zamykane na klucz, które nie są możliwe w rozwierceniu od zewnątrz. Dodatkowo, stosuje się w nich laminowane pakiety szybowe, które mają dużą odporność na rozbicie, zatem włamywacz nie może dostać się do domu także przez rozbicie okna.

Jeszcze większy stopień ochrony możemy uzyskać wtedy, gdy bezpieczne okna zostaną uzupełnione o rolety antywłamaniowe oraz będą podpięte do systemu alarmowego – wtedy otwarcie okna lub drzwi na balkon lub taras może wszcząć alarm.

Gdzie warto zamontować okna antywłamaniowe?

W bezpieczne okna antywłamaniowe warto zainwestować przede wszystkim na parterze – to tam najczęściej dochodzi do włamań. Również sprawdzą się na balkonach na piętrach, do których można uzyskać łatwy dostęp. Zatem zamontowanie okien antywłamaniowych to bardzo dobry wybór – to skuteczne uzupełnienie dla drzwi antywłamaniowych, które pozwoli na uzyskanie jeszcze większego poziomu bezpieczeństwa domu!