Zastosowanie żwiru i kruszywa na działce

Niniejszy artykuł pod tytułem Poddasze użytkowe w mieszkaniu – co warto wiedzieć? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Poddasze użytkowe w mieszkaniu – co warto wiedzieć? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wygląd działki lub ogrodu zależy do wyboru żwiru lub kruszywa. Surowce te znakomicie sprawdzają się przy aranżacji przestrzeni. Ponieważ wyglądają naturalnie wtapiają się w otoczenie. Przydatne są przy budowie nawierzchni, utwardzaniu podjazdów i ścieżek. Można je wykorzystać na rabatach lub klombach oraz na opaskach wokół domu.

Cenne wskazówki

  •  Tłuczeń, żwir i kamyki pasują do każdego otoczenia. Można je łączyć z korą i piaskiem
  • Wysypanie żwiru ogrodowego czy kruszywa zabezpieczy ziemię przed wysychaniem oraz zmniejszy rozwój chwastów
  • Na rabatach żwirowych dobrze rosną rośliny o dekoracyjnych liściach, iglaki, trawy ozdobne
  • Z kamieni i żwiru można komponować ogrody skalne
  • Ze żwiru ogrodowego i kruszywa można tworzyć ciekawe wzory i dekoracje, szczególnie w miejscach niezagospodarowanych
  • Szeroka gama kolorów i kształtu daje wiele możliwości aranżacyjnych na ścieżkach, alejkach i podjazdach

Żwir ogrodowy i kruszywo występują w różnorodnej formie, co sprawia, że mają nieograniczone możliwości praktycznego zastosowania.