Mieszkanie od dewelopera. Które piętro wybrać?

Niniejszy artykuł pod tytułem Poddasze użytkowe w mieszkaniu – co warto wiedzieć? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Poddasze użytkowe w mieszkaniu – co warto wiedzieć? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wybierając mieszkanie z rynku pierwotnego, masz przed sobą nieograniczone możliwości. Sam wybierasz dogodną lokalizację osiedla, metraż mieszkania, liczbę pokoi. Możesz zdecydować, czy okna kuchni wychodzą na wschód, a wieczorem sypialnię oświetlają promyki zachodzącego słońca. Kolejną istotną kwestią, przy zakupie nowego mieszkania od dewelopera, jest wybór piętra. Wolisz mieszkać na parterze czy podziwiać widoki z ostatniej kondygnacji wieżowca? Zarówno jedna, jak i druga opcja wiąże się z pewnymi korzyściami. Są też minusy. Sprawdźmy!

Parter – nie tylko dla rodzin z dziećmi

Dawniej z mieszkaniem na parterze wiązało się wiele niedogodności. Mieszkańcy bloków z wielkiej płyty skarżyli się na zimną podłogę i dużą wilgoć. Bezpośrednie sąsiedztwo ulicy to również większe ryzyko włamania. Rozwiązaniem tych problemów jest dzisiejsze nowoczesne budownictwo. Mieszkania na parterze są odpowiednio wyizolowane, a podłoga ciepła. Niektóre osiedla za dodatkową opłatą udostępniają mieszkańcom parterów własny kawałek ogródka. Co więcej, na parterze często powstają lokale handlowo-usługowe, a pierwsze mieszkania znajdują się dopiero nad nimi. Niskie piętra to świetny wybór głównie dla rodzin z dziećmi i osób starszych. Wielu może skusić także atrakcyjna cena, gdyż mieszkanie na parterze jest zazwyczaj tańsze niż podobny metraż na wyższej kondygnacji budynku. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że mieszkania na parterze są bardziej zacienione. Może to być uciążliwe szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Bajeczne widoki z wysokiego piętra

Miłośnicy pięknych widoków na pewno skuszą się na mieszkanie na dziesiątym piętrze (albo i wyżej!). W większości nowoczesnych inwestycji w dużych miastach mieszkania na ostatnim piętrze to ekskluzywne apartamenty. Duże okna, ogród na dachu, poczucie bezpieczeństwa, cisza i anonimowość – za te luksusy trzeba oczywiście dodatkowo zapłacić. Jednak takie mieszkania bardzo szybko się sprzedają. Nie ma też problemu z ich wynajmem, na przykład turystom. Czy mieszkanie na ostatnim piętrze ma jakieś wady? Raczej nie, nowoczesne budownictwo to gwarancja bezpieczeństwa i wygody. Problem pojawia się tylko wtedy, gdy masz lęk wysokości.

Sztuka kompromisu, czyli kondygnacje pośrednie

Przeciwników parterów i ostatnich pięter można łatwo pogodzić. Wystarczy wybrać mieszkanie w środkowej części budynku. Zalety mieszkania na pośrednich kondygnacjach to między innymi: mniejsze ryzyko włamań, więcej słońca, własny balkon z zadaszeniem, oddalenie od miejskiego zgiełku i tańsze koszty ubezpieczenia. Minusem może być duży ruch na klatce schodowej – mieszkanie w środkowej części budynku to wciąż najpopularniejszy wybór wielu klientów.

Mieszkania na sprzedaż w Krakowie

Praktycznie większość nowych mieszkań w dużych miastach, w tym w Krakowie, to budynki z kilku kondygnacji. Jeśli szukasz lokalu w wieżowcu, sprawdź inwestycję Piasta Towers od dewelopera budowlanego INTER-BUD. Z kolei każdy fan oryginalnej architektury będzie chciał mieć mieszkanie z tarasem na środkowym piętrze inwestycji Grzegórzki Park czy Wiślane Tarasy 2.0. Udanych poszukiwań swojego wymarzonego mieszkania!