Łóżka do sypialni – jakie wybrać przy małej powierzchni?

Niniejszy artykuł pod tytułem Poddasze użytkowe w mieszkaniu – co warto wiedzieć? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Poddasze użytkowe w mieszkaniu – co warto wiedzieć? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Ustawienia łóżka, ich wielkość oraz komfort jaki dają decydują o jakości snu. Jeśli ludzki organizm nie prześpi minimum 7 godzin w dobrych warunkach to niestety jego wydajność, jak i samopoczucie nie jest tak wydajne jak po przespaniu nocy w wygodnym łóżku. W tym artykule dowiesz się jakie łóżka do sypialni najbardziej nadają się w pomieszczeniach o nie dużych wielkościach.

Łóżka do sypialni – najlepsze rozwiązania

Do małych sypialni najczęściej wybiera się łóżka jednoosobowe o szerokości około 90 centymetrów. Łóżka takie nie tylko są wygodne, ale również mają wiele innych zastosowań. Na wezgłowiu można umieścić nocną lampkę, a nawet czytaną książkę. Wiele łóżek jednoosobowych mają wbudowaną szufladę na pościel, które idealnie wpasowuje się w klimat małych sypialni. Łóżko dwuosobowe w małym pomieszczeniu powinno mieć 140 cm. Wiadomo, że im szersze jest tym lepiej będzie się spało. Jednak w małej sypialni trzeba pamiętać o zachowaniu przestrzeni, w której będzie można się swobodnie poruszać. Z każdej strony łóżka powinno być około 70-80 cm odległości od ścian. Przy wyborze łóżka dwuosobowego trzeba, także zwrócić uwagę na dolną szufladę, która również potrzebuje wolnej przestrzeni przy jej otwieraniu.

Mała sypialnia – jak urządzić to miejsce z łóżkiem?

Jeśli twoja sypialnia ma kształt kwadratu to świetnie nada się tutaj łóżko dwuosobowe o szerokości 160 cm. Choć zajmie ono sporo miejsca, to dostanie się do niego powinno przejść bezproblemowo. Jeśli jednak pomieszczenie ma kształt prostokąta to urządzenie takiej sypialni może być nieco trudniejsze. W takim przypadku dwuosobowe łóżko może być postawione z jednej strony tuż przy ścianie, a więc dostanie się do niego będzie możliwe tylko z zewnętrznej strony. Pamiętaj, że łóżko powinno być tak ustawione, że leżąc masz widok na drzwi. Nie widząc kto wchodzi do sypialni twój sen może być zaburzony, a Ty będziesz odczuwać niepokój. Jeśli twoje łóżko będzie stać tuż przy oknie musisz zadbać o dobrą żaluzje bądź zasłonę. Promienie słoneczne, które będą wpadać przez okno do pokoju skutecznie mogą uniemożliwić komfortowy sen. Najlepiej zdadzą tutaj role żaluzje, które możesz dowolnie regulować. Przy całkowicie zasłoniętymi oknie twoja pobudka może być utrudniona ze względu na melatoninę, która dalej będzie się wydzielać.