Czy należy się sugerować przy wyborze fotela?

Czy należy się sugerować przy wyborze fotela?

Autor: domp.pl

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie wybór fotela jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie kwestie trzeba uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Wymiary

Nie wszyscy mają świadomość, że najbardziej istotna przy wyborze fotela będzie głębokość siedziska. Nie jest rekomendowane, by była ona mniejsza niż 40 cm. Głębokość wspomnianego siedziska powinna wynosić od 50 do 60 cm. Należy oczywiście zachować szerokość wynoszącą 50 cm.

Dlaczego warto zdecydować się na fotel uszak?

Fotel został zaprojektowany w taki sposób, by jego boczne elementy oparcia były wywinięte do środka. W ten sposób będą osłaniały osobę siedzącą. Godny uwagi jest również fakt, że użytkownik będzie miał nie tylko i wyłącznie osłoniętą sylwetkę, ale również głowę. Należy mieć świadomość, że jest to design, który praktycznie nigdy nie umrze. Dostępnych jest mnóstwo wariacji projektu tego rodzaju fotela. Można bowiem zdecydować się nawet na zakup mebla z falującymi podłokietnikami, które będą bardzo płynnie przechodzić w uszy.

Podobne artykuły

MENU