Zalety i wady domów drewnianych

Zalety i wady domów drewnianych

Autor: Mikołaj Smoląg

Niegdyś większość domów budowanych była z drewna. Później, zwłaszcza w miastach, zaczęto wykorzystywać inne technologie. Najpopularniejsze stały się budynki tworzone z płyt betonowych, cegieł i pustaków. To właśnie z takich materiałów wybudowano wiele domów mieszkalnych i budynków użyteczności publicznej.

Wzrost popularności drewnianych domów

Okazuje się jednak, że obecnie wraca moda na domy z drewna. Oczywiście swoim wyglądem nie odbiegają one od tradycyjnych domów murowanych. Wszystko dzięki technologiom, jakie są stosowane podczas ich budowy. Takie domy powstają najczęściej z drewnianych bali, które są przycinane do odpowiednich rozmiarów wynikających z projektu w fabryce, by później zostać przewiezione na plac budowy i tutaj zmontowane w jedną całość.

Jakie są jeszcze zalety drewnianych domów?

Dzięki temu budowa takiego domu z drewna jest dużo prostsza i przede wszystkim trwa krócej. Trzeba jednak pamiętać, że na plac budowy musi prowadzić odpowiednio utwardzona droga, którą będą mogły dojechać naprawdę duże samochody dostawcze. Oczywiście jedynie od właściciela domu zależy, czy budynek ma zostać drewniany i utrzymany w stylu wiejskiej chaty czy też ma być otynkowany, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, by zyskać nowoczesny wygląd. Zazwyczaj ludzie decydują się na otynkowanie jedynie ścian zewnętrznych, aby wewnątrz nie tracić specyficznego klimatu drewnianego domu.

Podobne artykuły

MENU